Безпека у навчальному закладі

дій учасників освітнього процесу

філії Початкова школа Перечинського ліцею імені Героїв 68-го батальону

під час повітряної тривоги

У разі виникнення надзвичайної ситуації звучить сигнал «Повітряна тривога». Персонал та учні школи сповіщаються про початок екстреної евакуації до укриття.

Дії педагогічного складу школи наступні:

1.     Почувши сигнал тривоги, учитель, який перебуває у класі та інша відповідальна особа  оповіщають учнів про евакуацію, нагадують дітям про головну мету та правила евакуації: не говорити, не бігти, не штовхатися, не повертатися. Беруть класний журнал та сигнальний прапорець і виводять здобувачів освіти до укриття відповідно до маршруту, з яким учні школи ознайомлені у перший день навчального року.

2.     Учні беруть тривожні рюкзачки, які знаходяться у спеціально відведеному місці, та у супроводі вчителя (йде попереду класу) та іншої відповідальної особи (йде позаду класу), організовано пересуваються до виходів згідно схеми евакуації. Відповідальні за евакуацію учасників освітнього процесу  координують роботу з евакуації та не допускають скупчення і паніки на виходах зі школи.

3.     Учні та вчителі після виходу з приміщення філії організовано пересуваються до спеціально відведених місць на безпечній відстані, де шикуються в шеренгу по класах.

4.     Після прибуття класів на місце класними керівниками терміново проводиться перевірка присутності дітей за списками класних журналів, після чого вони повинні доповісти про кількість евакуйованих дітей.

5.     Черговий працівник закладу перевіряє класи, групи, закриває (при необхідності) двері та вікна;

6.     Якщо сигнал тривоги пролунав під час перерви, потрібно БЕЗ ПАНІКИ  просуватися до найближчого виходу і відходити на безпечну відстань. Чергові працівники обходять кабінети на поверхах, де чергують, і перевіряють, чи усі покинули школу.