Енергоефективність та ресурсозбереження

5 березня відзначається Всесвітній день енергоефективності. Ця ініціатива, що виникла у 1998 році в Австрії під час Першої міжнародної зустрічі з енергоефективності, спрямована на підвищення обізнаності щодо необхідності зниження енергоспоживання шляхом розумного та сталого використання енергії. Енергоефективність – це розсудливе споживання енергії, коли людина використовує менше енергії, щоб підтримувати аналогічний або вищий рівень енергозабезпечення. Для домогосподарств енергоефективність надає можливість зменшити витрати на комунальні платежі, для підприємств – зменшити необґрунтовані витрати, на державному рівні – це змога заощадити енергоресурси, покращити продуктивність виробництва та конкурентоздатність промисловості. Важливим також це питання є для довкілля, адже зменшення використання енергії дозволяє знизити викиди парникових газів. В світі розвивається безліч технологій, що дозволяють більш раціонально використовувати енергію. Серед них світлодіодне, плазмове, натрієве освітлення, енергоощадні технології опалення, застосування теплоізоляційних матеріалів тощо.  Є також чимало простих звичок на щодень, яких варто дотримуватись у повсякденному житті: Максимально використовувати природне освітлення; Вимикати  побутові електроприлади та офісну техніку, коли не користуємось ними; Замінити застаріле обладнання новим, що має клас А енергоефективності, та оптимально його використовувати; Замінити лампи розжарювання та старі енергоощадні, що містять ртуть, на нові  світлодіодні; Оптимізувати температурний режим у приміщенні; Ощадно використовувати воду тощо. Зменшивши таким чином свій негативний вплив на природне довкілля, ми ще й заощаджуємо власні кошти.

З кожним роком, в умовах зростаючого дефіциту енергоресурсів та постійного підвищення їх ціни, питання енергозбереження та ефективного використання паливно-енергетичних ресурсів набувають все більш важливого значення.
    Тому, на початку опалювального сезону стало вже традиційним проведення Тижня енергозбереження. В цей період всі ми хочемо відчувати себе захищеними від холоду і непогоди, мати теплі домівки і комфортні умови праці та відпочинку.
    Фахівці вважають, що до 40% енергії в побуті можна заощадити простими і безкоштовними заходами і кожна окрема людина може зробити на своєму робочому місці чи вдома скромний внесок до загальної справи енергозбереження.
    Адже, розумне та ефективне використання енергоносіїв в побуті не тільки зменшує витрати в бюджеті кожної родини, а й зміцнює економічний стан країни.
    Чим раціональніше ми використовуємо тепло та електричну енергію, тим менше втрачається природних ресурсів, зберігається довкілля від забруднень.

КОРИСНІ ПОРАДИ ЩОДО РАЦІОНАЛЬНОГО ВИКОРИСТАННЯ ЕНЕРГІЇ В ПОБУТІ

Усі заходи, які можемо здійснити для покращення власного побуту можна розділити на чотири напрями:

1. Заощадження ресурсів: електроенергії, води, газу, тепла тощо. Для цього потрібно просто відкоригувати побутові звички та здійснити прості заходи, наприклад, налагодити крани та встановити тепловідбивні екрани за радіаторами, приймати душ замість ванни, встановити холодильник на значній відстані від джерел тепла, не лишайте електроприлади в режимі очікування.
  2. Утеплення приміщення. Заміна чи заклеювання вікон, проведення теплоізоляції даху, стін, модернізація системи вентиляції та інші заходи зменшать втрати тепла в приміщені, в житловому будинку.
  3. Встановлення приладів обліку дозволить не тільки платити лише за спожиті ресурси, але і контролювати витрати енергоносіїв та регулювати їх споживання.
  4. Перехід на більш сучасні, енергозберігаючі та альтернативні джерела енергії.

5 березня у філії був проведений ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ЕНЕРГОЕФЕКТИВНОСТІ, мета якого підвищити обізнаність школярів початкової школи про раціональне використання енергії.

З дітьми були проведені години спілкування з питань енергоефективності: «У гостях у дівчинки Бережинки», «Збереження електроенергії – справа кожного школяра», "Збережемо енергію - збережемо планету". Також була проведена виставка малюнків "Ефективне використання енергії".

До Міжнародного дня енергозбереження з 06 по 10 листопада 2023 року у філії з метою звернення уваги до проблем використання енергії, економії енергоресурсів, охорони навколишнього середовища, залучення школярів до корисної діяльності з питань енерго - і ресурсозбереження були проведені різноманітні виховні заходи.

Протягом тижня відбулися години спілкування «Енергозбереження в побуті» та «Збережи тепло своїх осель».

Під час Тижня учні та учениці переглянули та обговорили відеоролик «Бережіть енергію! Не паліть гроші дарма» та мультфільм «Добре світло», долучилися до конкурсу малюнків "Енергозбереження очима дітей".